הכנס השנתי של איגוד מנהלי התרבות – סיכום

newsletter

סיכום כנס האיגוד השנתי בנצרת

עידן הריאליטי והרשתות החברתיות מהווה בעשור האחרון את התגלמות מדורת השבט החדשה, אשר סביבה מתכנסות קהילות רבות ומגוונות ברחבי העולם. מגמה זו הינה בעלת השפעה מכריעה גם על עולמות התרבות והאופן בו אנו צורכים אותה במאה ה-21.

אודות הכנס

הכנס השנתי של איגוד מנהלי התרבות לשנת 2022 התקיים במהלך חודש דצמבר במלון גולדן קראון בנצרת. הכנס עמד השנה בסימן Reality או מציאות, נושא שהיווה חוט מקשר בין כלל הפאנלים והדיונים השונים שהתקיימו במסגרתו, ונועד לתהות על קנקנו של הנושא באופן מעמיק.
הכנס שהתקיים לראשונה בנצרת היווה ביטוי לערכי האיגוד הדוגלים בשיתופי פעולה רב-תרבותיים אזוריים וקידום תרבות ענפה בערים מעורבות.
במשך 72 שעות זכו כ-250 חברי האיגוד ועוד כ-100 אורחים וספקים שנרשמו לכנס השנה לשורה של מפגשים מעשירים ורוויים בתוכן תרבותי, שהשתלבו עם פאנלים מקצועיים בנושאים מרתקים. הייתה זו גם הזדמנות להכיר מקרוב את האתרים ההיסטוריים והתרבותיים המרתקים שיש לנצרת להציע וכן ליהנות מזמן איכות משותף במחיצת הקולגות בענף.

דברי פתיחה

אריה ימיני, יו"ר איגוד מנהלי התרבות: "חבריי וחברותיי לענף התרבות. כל אחד ואחת מאיתנו אחראים על הפצת את האור התרבותי שלנו ברחבי הארץ ומחוצה לה. זוהי הפצה של מסר, שליחות, רעיונות וסיפור אחד שלם שתפקידו להפוך את מדינת ישראל למדינה עם חברה וקהילה טובה יותר. כפי שאמר פעם וולט דיסני, 'כל החלומות יכולים להתגשם, אם רק נמצא את האומץ לפעול כדי להשיגם'. ואכן, אנחנו מנסים למלא את החזון הזה על ידי מפגשים, השתלמויות בכנסים ופעולות ונוספות מטעם האיגוד. יחד, עלינו להתגבר על המחסומים והאתגרים הניצבים בדרך, כדי לקדם חברת בעלת תרבות ענפה. במהלך שנת 2023 מטרתנו באיגוד תהיה להעניק לחברינו מטריה רחבה ככל הניתן שתענה בצורה המיטבית על צרכינו המקצועיים על הצד הטוב ביותר".

הפאנל המרכזי

הפאנל המרכזי של ערב פתיחה עסק בנושא "השפעת הרשתות החברתיות ותכניות הריאליטי על עולם התרבות. על הנחיית הפאנל הפקד השחקן המוערך, נתן דטנר, אליו הצטרפו מובילי דעת קהל מתעשיית טכנולוגיה, הידור והתרבות, ביניהם: אשת תקשורת והמקהת, אמירה בוזגלו, כתב הבידור של "ישראל היום", ערן סויסה, מנכ"לית היכל התרבות קריית-מוצקין, דפנה צורי ומנכ"ל התיאטרון העברי, גדי צדקה.

סדנאות ומפגשים מקצועיים

השנה הוחלט על ידי הנהלת האיגוד לקיים מספר סדנאות מקצועיות בנושאי זכויות יוצרים, ניהול בטיחות ושימוש במשאבים כלכליים של המדינה. שלוש הסדנאות היו מחכימות מאוד, חלקן אף מרתקות ובעלות משמעות להתנהלות היום-יומית השוטפת של מנהלי תרבות. יצוין כי גם מופעי החשיפה ששובצו במהלך הכנס היו מוצלחים במיוחד וזכו לשבחים מקיר לקיר.

ערב גאלה חגיגי

ערב הפתיחה של הכנס כלל אירוע גאלה מרשים עם ארוחת ערב עשירה, הופעות מוסיקליות, ובמוקד: מופע מרכזי של להקת "טיפקס", הזמר רביב כנר ולהקת לייק קווין, שהצליחו לשלהב את הקהל בערב קסום רווי בריקודים, חיוכים והרבה מצב רוח טוב.

יריד הספקים

ערב הפתיחה של הכנס כלל כמיטב המסורת יריד ספקים מגוון שהיווה פלטפורמה עבור חברות ונותני שירות לענף להציג מרכולתם בפני חברי האיגוד ונציגי עולם התרבות. השירותים עסקו, רובם ככולם, ביוזמות חדשניות שתכליתן שיפור חוויית צרכני התרבות על כל המשתמע מכך.

מגזין הכנס

כחלק מתנופת ההתחדשות והעשייה של האיגוד, הושק לכבוד הכנס מגזין שני במספר בגרסה מודפסת ודיגיטלית. המגזין שהופק על ידי חברת "פישקין שירותי תוכן" נועד להאיר בזרקור על מיזמים ופעילויות תרבות ברשויות המקומיות ועתיד להמשיך לצאת במהלך השנה הקרובה לרווחת חברי האיגוד וחובבי תרבות מכל רחבי הארץ.

עם הפנים קדימה

אבי חן, יו"ר ועדת הכנס וחבר הנהלת איגוד מנהלי התרבות "מהתגובות שמתקבלות עולה כי רוב משתתפי הכנס נהנו מאוד משלושה ימים של תוכן ותכנית מגוונת, מהלוקיישן, המלון וכן מהביצוע והטיפול בכל פרט ופרט, החל משלב קבלת הפנים, חלוקת החדרים, הפאנל המרכזי, מופעי החשיפה, הסדנאות ואירועי הערב עם האמנים המרכזיים.

תודה

Print Friendly, PDF & Email
רישום משתמש חדש
*שדה חובה

התחברות / הרשמה

דילוג לתוכן