המועמדים לועד מנהל האיגוד לשנים 2022-2024

אורית עופר

לוד

מנהלת אגף תרבות ואירועים

חברה באיגוד משנת 2015

ערים בינוניות (מ-30,000 עד 200,000 תושבים)

שמי אורית עופר- החל משנת 2007 עובדת בעיר לוד. התחלתי בהיכל התרבות כרכזת ומשם לניהול ההיכל תוך ליווי והשמת שיפוץ ההיכל. הזמנתי למנהלת תחום התרבות בעיר דרך המתנסים והעלנו עם הצוות שלי את לוד בחזרה למפת התרבות. פעילויות שונות למגוון קהלי העיר. מינוף הקולות קוראים למוסדות תרבות והגדלת התקציב בעיר לתרבות בצורה משמעותית שתצליח לתת מענה איכותי לתושבי העיר. לפי תפקידי בלוד עבדתי החל מאגודת הסטודנטים בבר אילן כראש מדור תרבות, עוזרת פרלמנטרית בכנסת, מנהלת לשכת מנכ"ל משרד הרווחה ומזכירת יישוב.

עשייה ציבורית

הקמת תזמורת בוגרים בעיר המורכבת מ50 משתתפים. הקמת מוסדות תרבות בחרה ערבית לנגינה. דבקה ואירועים. הקמת ותכלול מערך מוסיקה בעיר. תמיכה בתאטרון קהילתי בעיר. הפעלת פרויקט זומו לאומנות במרחב הציבורי בעיר ועבודה עם אגף ההנדסה והתפעול להשמשת בתים נטושים לשימוש כגלריית אומנות ומוסדות תרבות. קיום מענה תרבות למגזרים:כללי. ערבי. חרדי. דתי לאומי. קיום ערבי פולקלור לכל אחת מעדות העולים בעיר.

מדוע זה חשוב לי?

התחלנו בתהליך הסדרת מנהל אגף התרבות ברשות. אפעל לכיתה מקצועית של הצעה קונקרטית להגדרה סטטוטורית של מנהל תרבות בכל רשות כולל חיוב הגדרת סל תושב לתרבות ברשות ותכלול כל תחומי התרבות תחת מנהל אגף התרבות אשר יישב ברשות המקומית ולא בגופי הספח.

יאיר נגיד

באר שבע

ראש מנהל תרבות ומנכ"ל המשכן לאומניות הבמה​

חבר איגוד משנת 2010

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

נכנסתי לעבודה בעיריית באר שבע ב 1999 באגף הצעירים החדש והמתהווה עם ראש העיר הנוכחי רוביק דנילוביץ'( אז סגן ראש עיר צעיר) כראש תחום הפקה, יצירה ותקשורת, לאחר מיכן מנהל ההקמה ומנהל של מרכז הצעירים באר שבע משם הפקת כלל הפסטיבלים והאירועים בעיר והקמת אגף האירועים העירוני ומשם נבחרתי למנכ"ל הראשון של המשכן לאמנויות הבמה באר שבע וב 2015 עם סיום התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה נבחרתי לראש מנהל התרבות. כיהנתי בשני התפקידים עד לפרוץ הקורונה ומאז מיניתי מנהל למשכן וכיום מכהן כראש מנהל התרבות האחראי על כלל התרבות בעיר באר שבע.( סל התרבות, מוזאונים, המשכן לאמנויות הבמה, מרכז הצעירים, אגף אמנות, עמותות הציירים והפסלים, מוסדות התרבות השונים וכו').

עשייה ציבורית

כתבתי הכל בחלק העליון

מדוע זה חשוב לי?

האיגוד שלנו הוא איגוד שחייב להתמקד בחזון אותו הוא רוצה להוביל.
הוא חייב לתת ביטוי לכלל החברים בו ולמגוון הרחב של מנהלי התרבות.
השיח בו חייב להיות שיח מקרב ומשתף עד כמה שאפשר ובסופו של יום חייבים לזכור כי אנו איגוד מקצועי שמשתף מידע, מכשיר ומסייע למנהל בעבודתו, אך אנו חייבים לשים לנגד עינינו גם את מעמדו של מנהל התרבות העירוני ולמנוע בכל הכוח פגישה במנהל כזה או אחר ולא משנה באיזו רשות.
אנו חייבים למצוא את הדרך הנכונה והראויה לשיח קרוב יותר עם משרד התרבות ולבלוט ולהשפיע על השיח בתחום התרבות במדינה בכל אמצעי התקשורת הקיימים.
אני מאמין באיגוד מכבד, מחבק, מדריך ומוביל חזון ואני מאמין בכל האנשים שמנהלים את התרבות במדינה ועושים את זה בכל יום מחדש באהבה גדולה!

 

שלמה טולדו

רחובות

מנהל מחלקת אומנויות הבמה והפקות

חבר איגוד משנת 1995

ערים בינוניות (מ-30,000 עד 200,000 תושבים)

שחקן, במאי מפיק, מנהל אומנותי. בוגר החוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב, בוגר בהצטיינות של מסלול מנהלים במחלקה לתרבות, יצירה והפקה של מכללת ספיר, מנהל את אירועי העיר רחובות נשנת 1995, חבר הנהלת האיגוד משנת 1999, הובלתי בעיר רחובות אירועים חדשים ומשמעותיים.

עשייה ציבורית

חבר הנהלה משנת 1999, פעיל בועדות הבאות:
ועדת השתלמויות, ועדת קישרי חוץ, ועדת מנגנון/תקנון. הובלתי יחד עם מנהלי אירועים מיתולוגים את המאבק במחירי אומנים עד הקמת "מופעים בעם" שלצערנו נטמעה בשלטון המקומי. יחד עם קבוצה מחוייבת של חברים הייתי שותף מלא בכתיבת תקנון האיגוד. חבר פעיל בועדת קשרי חוץ- ייצגתי את האיגוד בשני כנסים בינלאומיים במסגרת הגוף העולמי- I.C.C.N אירגון תרבות בינלאומי לשימור מורשת תרבותית. פעלתי רבות לגיבוש קבוצת האיכות של מנהלי התרבות בארץ , הקמתי את קבוצת הווטסאפ של האיגוד ואת הפייסבוק שלה.

מדוע זה חשוב לי?

לשמר את האיגוד כקבוצת איכות של חברים השומרים על למידת עמיתים איכותית ומשמעותית, תוך כדי כיבוד ושמירה על הקולגיאליות והחברות באיגוד.
קידום מעמדו של מנהל התרבות מהלך שעד כה לא צלח לנו במסגרת קידום "חוק תרבות" יש לקוות שדווקא בממשלה זו ניתן יהיה לבצע זאת.

 

סימונה גרושקה

רמת גן

מנהלת מחלקת התרבות בעירייה

חברה באיגוד משנת 2014

ערים בינוניות (מ-30,000 עד 200,000 תושבים)

 בתפקיד מנהחת מחלקת תרבות מזה 8 שנים. בעברי 19 שנים כאשת חינוך. 15 שנות עבודה עם שליחת משלחות נוער לגרמניה.

עשייה ציבורית

מנהלת את מערך התרבות העירוני. הקמתי בעיר 25 שכונות. בכל שכונה הצבתי מתנדב לתרבות מקרב התושבים.ומקיימת למעלה מ400 אירועי שכונות בשנה בנוסף למכון נרחב של אירועים ערונים.אחראית על מקהלות ותזמורת בעיר. אחראית על הכנסת תוכן לתאטרון ר"ג.

מדוע זה חשוב לי?

חשוב לקדם את מעמד מנהלי התרבות בארץ. חשוב לתת לכל מנהל חדש חונך מקצועי. חשובה לי המעורבות בנעשה. קידום נושא קשרי חוץ באיגוד . חשוב לי להמשיך את הקמת קבוצות הדיון סביב חגים או אירועים חשובים. יש לשנות את השיח באיגוד.

גוגי עידן

מועצה אזורית חבל מודיעין

מנהל מחלקת תרבות ואירועים

חבר איגוד משנת 2007

מועצות אזוריות

אני עוסק בתחום התרבות משנת 87 עד 99 בהתנדבות. ומשנת 99 ועד היום אני עובד בשכר במועצה האזורית .אני מתמחה בהפקת אירועים המוניים,ובאירועי קהילה ב24 ישובי המועצה האזורית..יוזם ומקדם את התרבות בשיתוף נאמני התרבות ביישובים.

עשייה ציבורית

יזמתי במועצה את הסל היישובי שהמועצה מעניקה לכול ישוב..הסל שהיה בסך של 2000ש"ח בשנת 99 היום עומד על 130.000אש"ח זהו תקציב לקידום והעשרת התרבות ביישובי המועצה.
.הקמתי 8 מרכזי מוזיקה ברחבי המועצה.והשאיפה לקדם את את הפרוייקט "מועצה מנגנת".
הקמתי את חדר ההנצחה במועצה בש"תפ עם מערכת החינוך הפורמלי של המועצה
הקמתי עם חטיבת אלכסנדורני את האנדרטה ביער קולה לזכר כ"ח לוחמי אלכסנדרוני שנפלו באזור.וע"י כך כול תלמיד שמעיג לחטיבת נחשון לומד וצועד ב"שביל אלכסנדריני"
כול זה נעשה בשיתוף קק"ל ומורה של"ח.
אני יוזם ומקדם את שיתופי הפעולה עם המערכת הפורמלית.אני מאמין שבדרך הזו נקבל יותר נוער שלומד ומכיר את ההיסטוריה של האזור בו הוא גר .

מדוע זה חשוב לי?

אני רוצה ומעוניין לקדם את חוק התרבות ברשויות..לקדם את התרבות בשכונות ובקהילה ולא רק בערים הגדולות.

 

נטע זינגר

תל מונד

מנהלת תחום תרבות ואירועים תל מונד

חברה באיגוד משנת 2018

מועצות מקומיות (פחות מ-30,000 תושבים

מנהלת תחום תרבות מזה 5 שנים בתל מונד,עסקתי בפרסום , יחסי ציבור , שיווק . חייתי בחו״ל כמה שנים. מגיעה עם מניפה רחבה של ידע והמון תשוקה למקצוע. חושבת מחוץ לקופסא ועם המון יצירתיות ויוזמה.

עשייה ציבורית

מינפתי את התחום בישוב בצורה משמעותית. יזמתי והוספתי אירועים ותכנים שלא היו קודם תוך יצירתיות ובניית אמון הקהילה – שמצביעה ברגלים. פועלת בשיתוף פעולה עם התושבים והגורמים המקומיים בהצלחה רבה.

מדוע זה חשוב לי?

ארצה להוביל מהלך של יתרון הגודל מול גורמי ההפקה השונים, לצד פיתוח תכני העשרה לא קונבנציונליים לחברי האיגוד

 

דליה חרל"פ

מ.א אשכול

נציגת הגימלאים

חברה באיגוד משנת 1990

 גמלאי האיגוד

אני דליה חרלפ בעבר עסקתי בהוראהכ-20שנה , סגנית מנהלת בי'ס,הייתי אחראית על פרוייקטים במשרד החינוך בדרום כ-30 שנה נהלתי את מחלקת התרבות במ.א.אשכול,בנוסף הייתי יו"רמעמד האשה וכן התנדבות במועצה.

עשייה ציבורית

במושב עין הבשור בו אני גרה השנה חוגג 40 שנה להקמתו לאחר פינוי סיני ב-1982 כ20שנה רכזתי את התרבות במושב הכוללארגון חגים,אירועים תרבותיים וטיולים כיום ממשיכה לארגן טיולים ומפגשים לגיל השלישי.

מדוע זה חשוב לי?

חשוב לי להוסיף לטפח את קבוצת הגימלאים שהיוו חלק מהקמת האיגוד. במפגשים עניינים בכל הארץ. חשוב לי לקדם את האיגוד שיהיה משמעותי בכל נושא התרבות בארץ.

 

נוריאל שבת
באר שבע
מנהל אגף האירועים​

חבר איגוד משנת 2014

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

נוריאל שבת, בן 44, נשוי + 3 ילדים מבאר שבע, בעל תואר ראשון ובוגר מרכז מנדל למנהיגות – במסלול מנהיגות בתרבות.
עם תום שירותי הצבאי כנגן וזמר בלהקת פיקוד הדרום, התחלתי לעבוד באגף הצעירים של עיריית ב"ש בתחום ההפקה והיצירה.
בשנת 2004, כשנחנך מרכז הצעירים לתרבות ואמנות בעיר העתיקה, השייך לחברת כיוונים – החברה לתרבות הפנאי, מוניתי לתפקיד מנהל הפקה, כאשר במקביל הייתי שותף להפקת כל הפסטיבלים העירוניים כמו פסטיבל הבירה, פסטיבל היין, פסטיבל סמילנסקי ועוד.
בעשור האחרון ניהלתי את מרכז הצעירים לתרבות ואמנות, הנחשב לעוגן התרבותי והאמנותי של העיר העתיקה . לפני 4 חודשים נבחרתי לתפקיד "מנהל אגף האירועים העירוני" – ובימים אלה אנו עובדים במרץ למלא את שנת 2022 באירועים ופסטיבלים חדשים – לעיר ולמטרופולין באר שבע.

עשייה ציבורית

רוב חיי המקצועיים, החל מימי אגף הצעירים ועד לשנותיי הרבות במרכז הצעירים לתרבות ואמנות בבאר שבע, פעלתי ביחד עם צוות אנשים מוכשר ביותר, המורכב ברובו מאמנים עצמאיים – כשהמטרה העיקרית שהנחתה אותנו הייתה לייצר פלטפורמות רבות ומגוונות עבור ה"אמן העצמאי", על מנת שהוא יוכל להמשיך וליצור בסביבה הטבעית שלו וכדי למנוע הגירה שלילית מהעיר. הזמן העיד שהצלחנו במשימתנו, ולא רק שחלה ירידה חדה בהגירה השלילית ושביעות הרצון של האמנים מהעיר עלתה בכל המדדים, במקביל חלה גם הגירה חיובית של אמנים רבים מכל אזורי הארץ.

מדוע זה חשוב לי?

איגוד מנהלי התרבות הוא הפלטפורמה והיכולת לשנות, לשפר ובעיקר להוביל את עולם התרבות בישראל, דרך שיח ולמידה בין החברים, דרך יצירת פרויקטים משותפים בין רשויות ועם ההבנה שאנו כאיגוד חזק, כאלה שמחוברים לכל מה שקורה ושחיים את השטח – יכולים ואמורים לייצר את ההשפעה הכי גדולה אל מול כל הארגונים, המוסדות וגופי הממשלה. אני מאמין שבדרך ובסגנון שלי, אוכל להצליח לקדם תהליכים רבים לטובת האיגוד ולטובת עולם התרבות.

 

להמן שלי

ירושלים

מנהל המחלקה לתיאום בין אגפי ופרויקטים מיוחדים

חבר איגוד משנת 1993

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

מנהל המחלקה לתיאום בין אגפי ופרויקטים מיוחדים לכל האירועים והפעילויות במרחב הציבורי בעיר ירושלים. במסגרת תפקידי השותף מטפל לאחר בחינת תכני האירועים, גודלם והשפעתם בהנחיית כל גורמי ההפקה ועדכון כל הגורמים הרלוונטיים.

עשייה ציבורית

ממייסדי האיגוד משנות ה-90. שותף פעיל בכתיבת תכנית הלימודים לקורס מנהלי תרבות הראשון אשר נערך במרכז ציפורי, מזכיר האיגוד משנת 1996-2000, במסגרת זו ארגנתי את כנסי האיגוד השנתיים, רשמתי את האיגוד כאגודה וכתבתי את התקנון הראשון

מדוע זה חשוב לי?

1. הדרכה והכשרת קורסים והשתלמויות (כתיבת מערכי קורסים, מערכי שיעורים, הרצאות וכ"ד) בנושא: ניהול אירועים, ניהול אומנותי, ניהול היכלי תרבות, ניהול טכני באירועים ובאולמות , היבטים משפטיים ועוד… תכניות לימודים אקדמיות באוניברסיטאות ומכללות.
2. חיזוק מעמדם הסטטוטורי של המפיקים ופעילות נמרצת בקרב משרדי הממשלה והרשויות, להכרה במקצוע מפיק אירועים כמקצוע רשמי- נושא רישיון, לאחר הכשרה במוסד מוכר.
3. פעילות לביטוח מקצועי/ נושא משרה של המפיקים מול המעסיקים ברשויות.
4. כתיבת נהלים עירוניים וארציים.

 

יורם ברוורמן

ירושלים

יו"ר
מנהל אגף תרבות ואמנויות

חבר איגוד משנת 2015

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

מנהל אגף תרבות ואמנויות בעיריית ירושלים ויו״ר אגוד מנהלי התרבות ברשויות המקומיות.
נשוי ואבא לשלושה ילדים. בעל תואר שני במנהל עסקים. חובב ספורט…

עשייה ציבורית

ניסיון של עשרות שנים בתחומי החינוך,חברה ,קהילה ותרבות. יוזם ומקים מרכזים בתחומי החברה , מנהלים קהילתיים וארגונים חברתיים. אחראי להקמת היכלי תרבות ומוסדות תרבות. ובעל ניסיון בהפקת מאות אירועי ומיזמי תרבות בארץ ובחו״ל.

מדוע זה חשוב לי?

צמצום פערים ומתן הזדמנויות שוות ליוצרים לרבות הנגשת התרבות לכל חלקי הארץ. חיזוק מעמד הסטטוטורי של מנהל/ת התרבות ברשות המקומית. פיתוח מסלולים אקדמיים למנהלי תרבות והגדלת המשאבים לחינוך לתרבות.

 

גיא שגיא

כפר יונה

מנהל תרבות ואירועים, היכל התרבות וסל תרבות

חבר איגוד משנת 2017

ערים בינוניות (מ-30,000 עד 200,000 תושבים)

גיא שגיא, נשוי ואבא ל 3 , גר בקיבוץ רגבים. שחקן, זמר, במאי ומפיק. בוגר להקה צבאית המפח"ש, בוגר בית צבי שנת 96'. כ-31 שנים עוסק בתחום אומנויות הבמה על כל רבדיו, מתוכם כ-10 שנים מנהל תרבות ואירועים. 8 שנים בבנימינה-גבעת עדה ובשנתיים האחרונות בכפר יונה.

עשייה ציבורית

כחלק מתפקיד מנהל תרבות ואירועים יצרתי בשיתוף תושבים כמה וכמה פרוייקטים, ביניהם:
פסטיבל בנימינה ליצירה ישראלית, פסטיבל "ימים של קולנוע" בנימינה-גבעת עדה, "פורים בתעשיה", "בחזרה למעברה", קבלות שבת קהילתיות, פסטיבל "חצרות היוצרים" בנימינה, מירוץ בנימינה, "אוהב גבעת עדה", פסטיבל ג'אז כפר יונה #1, פסטיבל "אהבה בכפר יונה" ועוד.

מדוע זה חשוב לי?

לייצר שיתופי פעולה בין החברות והחברים בהנהלה ובאיגוד בכלל, לטובת חיזוק מעמדו של מנהל/ת התרבות בשלטון המקומי וצמיחתנו והתפתחותנו כאנשי מקצוע.
לקדם פעולה אקטיבית כ"יתרון הגודל" מול התיאטראות/משרדי ההפקה על תמחורי ההצגות/מופעים, תוך כדיי קבלת תמיכה ממשרד התרבות והספורט.

 

אורן טואיל

אשדוד

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות ופנאי

חבר איגוד משנת 2005

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

מזה כשש שנים משמש כמנכ״ל החברה העירונית לתרבות ופנאי באשדוד, במסגרת תפקידי אמון על על פעילויות התרבות, האמנות והקהילה בעיר לרבות מוסדות האמנות, רשת המרכזים הקהילתיים, תחום הגיל הרך, בתי קהילות, תחומי הילדים והנוער.

עשייה ציבורית

מתוקף תפקידי, מוביל ומנהל את העשייה התרבותית : פעילות מוסדות התרבות והאמנות, אגף אירועים, פסטיבלים, רשת הספריות, תרבות עולים, סל תרבות עירוני, תרבות תורנית ובתי תרבות לקהילות.
עשייה המביאה לידי ביטוי את עושרה התרבותי של העיר ומתכתבת עם חזון ראש העיר לעיר חכמה, חדשנית, המשמרת מסורת ופלורליזם תרבותי ושואפת להתפתחות, צמיחה והתמקצעות מתמדת.

מדוע זה חשוב לי?

מעוניין להתמקד בשני נושאים מרכזיים:
1. חיזוק מעמדם של מנהלי ומנהלות התרבות כאנשי מקצוע הן בפן הסטטוטורי והן בכל הנוגע לארגז הכלים, הידע והמיומנויות הנדרשות.
2. לפעול להגדלת תקציבי התרבות, לשינוי והתאמת תבחינים במקומות בהם דרוש עדכון.
3. יצירת שיתופי פעולה בין מנהלי תרבות בארץ לטובת למידת עמיתים ואיגום משאבים.

 

חיים (חב"ש) בן שמעון

ירושלים

יו"ר ועדת ביקורת

חבר איגוד משנת 1992

גמלאי האיגוד

מנהל תרבות בכיר ממקימי ומייסדי האגוד מפיק פרטי.

עשייה ציבורית

סגן מנהל אגף תרבות ירושלים. חבר הנהלה במועצה לתרבות ואמנות. מדור פסטיבלים.

מדוע זה חשוב לי?

שמירה על הקיים.ופיתוח כיוונים ואתגרים חדשים בתרבות

 

אלון שמידט

מודיעין

מנהל אגף תרבות

חבר איגוד משנת 2001

ערים בינוניות (מ-30,000 עד 200,000 תושבים)

ירושלמי אב לשלושה ילדים ,גדלתי בבית שהזיקה לתרבות שרתה בו-אימי עבדה במשרד הכרטיסים המיתולוגי כהנא וכך למעשה גדלתי לתוך עולם תרבותי של מחול מוסיקה תאטרון וקולנוע ,לימים רקדתי בלהקות המחול בירושלים ,ענבל ,ניהלתי את להקת כרמון ובהפקה בפסטיבל כרמיאל ,בוגר מכללת הדסה לצילום וטלויזיה .בשנת 2000 אספתי את כל "התחביבים " למקצוע כמנהל אגף תרבות במודיעין מכבים רעות.

עשייה ציבורית

חיבור בין פלגים ומגזרים בחברה הינה דבר חשוב ביותר ובעשייה התרבותית היא פתרון טוב ליישום קונפליקטים וכך אני מקיים אירועי תרבות יהודית שלמעשה מחברת ומגשרת.

מדוע זה חשוב לי?

שנת 20\21 שנה לא פשוטה יצרה אי אלו שסעים ,יש לתקנם ולגרום לאחד השורות, הובלת תפקיד איש התרבות ברשות המקומית – ליישם תפקיד סטאטוטורי. לקדם חינוך לתרבות ברמת מורשת תרבות ישראלית. לייצר " קטלוג" אמנים מקומיים על מנת שאפשר יהיה להשתמש בהם בין הרשויות השונות. חשוב לי להבחר מתוך מקום של עשייה וחשיבה מערכתית שתוכל לעזור ולקדם את יתר אנשי התרבות ברשויות המקומיות.

 

אורן הללי

קריית אונו

מנהל תחום תרבות ואירועים

חבר איגוד משנת 2019

ערים בינוניות (מ-30,000 עד 200,000 תושבים)

רקדן עבר בלהקת כרמון האגדית, ובלהקות מחול עירוניות.
שליח לנושא תרבות וריקודים לדרום אמריקה מטעם הסוכנות הציונית העולמית ומכבי עולמי 1994-1995.
מנהל אומנותי להקות מחול ומפיק אירועים עירונים בארץ ובחו"ל- חולון, נתניה, הרצליה, ירושלים,
הפקת מיצגים ומופעים ייחודים ברחבי העולם, בארה"ב, דרום אמריקה, אירופה, אנגולה, סין, תאילנד ועוד…
בעל קשרי תרבות רחבים במדינות שונות בעולם.

עשייה ציבורית

שותף אומנותי להפקות לאומיות – פסטיבל כרמיאל, המכבייה, ושופט ראשי בתחרויות בתחום המחול.
אחראי על כל נושא התרבות והאירועים בקריית אונו.
יזמתי פסטיבל מחולות חדש ארצי בעיר,
הפקתי פעילויות רבות ומגוונות לקורונה, תחושה שהעיר לא עצרה לרגע.
פיתוח רעיונות ויזמויות תרבותיות באינטרנט, מופעים מותאמים, ותוכניות אישיות עם אומנים ופועלם.

מדוע זה חשוב לי?

שיתופי פעולה בין הרשויות המקומיות בהיבטים שונים – חשיבה, ביצוע, ושותפות באירועים.
העלאת התקציבים והתמיכה לרשויות המתקשות בתקציבים.
סיוע לחברי האיגוד לקדם השגת תקציבים ממקורות שונים.
קידום הגיבוש החברותי בין חברי האיגוד.

 

מיכאל אוריון

רמת השרון

מנהל אגף תרבות ואמנות

חבר איגוד משנת 2018

ערים בינוניות (מ-30,000 עד 200,000 תושבים)

אני בן 40, נשוי ואבא ל-2 , מנהל את אגף תרבות ואמנות ברמת השרון, חי בגבעתיים וחבר איגוד מנהלי התרבות

עשייה ציבורית

מנהל אגף תרבות ואמנות ברמת השרון , בעשור האחרון ניהלתי את מחחקת האירועים והמוזיקה בעיר.
הקמתי וניהלתי את קורס הפקת מופעים ואירועי במה בבית ספר רימון למוזיקה. ואני מגיע מרקע של הפקות במגזר הפרטי.

מדוע זה חשוב לי?

חשוב לי לקדם את התרבות והאמנות הישראלית, להכניס רוח חדשה וצעירה בחיבור של תרבות ואורבניות מקומית. לקדם את מעמדו של מנהל התרבות בתחום המוניציפלי ולקדם את העשייה המשותפת בין הרשויות.

 

שבתאי מזרחי

תל אביב

ס. מנהל אגף התרבות

חבר איגוד משנת 1990

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

מנהל תרבות ואירועים

עשייה ציבורית

כל מופעי התרבות והאירועים בעיר תל אביב – יפו

מדוע זה חשוב לי?

שאלה יפה

 

חן טהר

באר טוביה

מנהלת מחלקת תרבות ואירועים

חברה באיגוד משנת 2010

 מועצות אזוריות

חן בת 43. אמא ל 4. בעלת תואר ראשון בתרבות הפקה ויצירה ותואר שני בלימודי ממשל ומדיניות ציבורית. מנהלת מחלקת תרבות ואירועים במועצה כ 10 שנים מפיקה פסטיבלים וצעדות ואוהבת אדם.

עשייה ציבורית

דוברות ויחסי ציבור של המועצה האזורית באר טוביה במשך שנתיים. הקמת הפייסבוק הראשון של המועצה. פיתוח תיירות כפרית בתחום המועצה האזורית באר טוביה בשיתוף פעולה עם עמותת התיירות שפלה. נבחרתי לאחת מ 40 הצעירים המשפעים בתחום החקלאות בארץ. ניהול בית יד לבנים ועבודה מול המשפחות השכולות באופן רציף. תקשורת מעולה עם ארגון יד לבנים ארצי וארגון אלמנות ויתומי צה"ל. התנדבות במשך שלוש שנים בעמותת ה"אחים שלנו" בפרויקט זיכרון.

מדוע זה חשוב לי?

לקדם את תפקידנו כתפקיד סטוטורי הסדרים מול אקומ ועוד.

 

הילה סמוליאנסקי

ירושלים

מנהלת מחלקה בכירה לאמנות החזותית

חברה באיגוד משנת 2015

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

מעצבת, בוגרת אקדמיה בצלאל במחלקה לעיצוב אביזרי גוף וצורפות , חובבת אמנות מושבעת ופועלת להשפעה על המרחב האנושי והאורבני באמצעות כוחה של האמנות.

עשייה ציבורית

לפי לו"ז רשומה מלוז צעיר לבוגר: מנחה בקורסים בקהילה, אוצרת תערוכות, מנהלת מרכז אמנות בשכונות, מנהלת מחלקה גדולה של אמנות חזותית בירושלים כולל מספר משמעותי של מרכזי אמנות וגלריות, מעודדת עשיה עצמאית של אמנים וקבוצות בעיר, מאמינה בחינוך לאמנות מגיל צעיר, מייעצת לארגונים, אמנים, ועיריות בנושא אמנות חזותית וקידום יוזמות אמנותיות.

מדוע זה חשוב לי?

ישנם חוקים נהלים ומנהגים אירגוניים כלל ארציים בתחומי האמנות החזותית וכלל האמנויות אשר נשארו מאחור ולא הותאמו לתקופה העכשווית, ולכן נמנעת מאתנו מנהלי התרבות ברשויות לקדם את התחומים שלנו לטובת הציבור, רק מכיוון שהכלים העומדים לרשותנו אינם מתאימים לתקופה. לדוגמה תקנות מיושנות במשרד התרבות שיש לעדכן ולשנות, תנאי סף למכרזי כ"א וספקים שיש לעדכן, מדרגות תשלום לא הולמות ולא הגיוניות שיש לפעול לשנות, מתן דגש על העדפת תקצוב תחומי התרבות והאמנות בארץ והכרה בצורך הרוחני – תרבות ובאמנות – כצורך בסיסי, בדיוק כמו חינוך, ניקיון וכדומה.

 

אריה ימיני

פתח תקווה

מנכ"ל היכל תרבות ומנהל אגף תרבות

חבר איגוד משנת 1998

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

תואר ראשון B.Sc.T.E.
תואר שני במנהל עסקים MBA
תעודת הוראה+טכנאי מוסמך
בוגר קורסים בתקשורת קהילתית הפקה.שיווק
גיוס משאבים.
ניהול מחלקת אירועים ולהקות
מנהל אגף התרבות בעיריית פ"ת
יזום והפקה של פרויקטים בתחומי התרבות

עשייה ציבורית

בעברי -חבר הנהלת התאגדות המרכזים הקהילתיים
דירקטור ב "מקפת" . מלווה משלחות ולהקות בחו"ל.
ארוח משלחות מהעולם. שיתופי פעולה עם אמנים
מהעולם. בצוות המארגן של תחרות העולם לשחמט לבני נוער. יוזם ומייסד בית הספר לשגרירים צעירים. להקות נוער.פסתיכון. פסטינוער. פסטיקט. ניהול "בית אמנים" ניהול מועדוני נוער.
הקמת תאטרון פרינג. מתחם יוצרים לאמנים.

מדוע זה חשוב לי?

קידום חוק התאגידים לניהול משותף של זכויות יוצרים ומבצעים.
קידום מעמדם של מנהלי התרבות בשלטון המקומי.

הגדלת התקציבים לתרבות ובמיוחד למרכזי התרבות ברשויות
לימוד עמיתים מהארץ ומחו"ל.

 

יאנה גונן רוזן

אריאל

מנהלת אגף תרבות והיכל התרבות

חברה באיגוד משנת 2018

היכלים ותאגידים

בשמונה השנים האחרונות ניהלתי את מחלקת תרבות עירונית בעיר אריאל. בשנתיים האחרונות אני מנהלת את היכל התרבות לאחר שחזרתי לאריאל אחרי 6 שנים של שליחות בחו"ל מטעם משרד החוץ.

עשייה ציבורית

הובלתי את העדלאידע הראשונה בעיר, הפקתי את פסטיבל סוכות אקסטרים הראשון שכלל אלפי משתתפים במהלך שלושה ימים (ונמשך בהצלחה כבר שלוש שנים ברצף), הקמתי תיאטרון עירוני, פרויקטים משלבי נוער בסגנון כוכב נולד ועוד.

מדוע זה חשוב לי?

לתרבות יש ערך עליון בעיני, כך גם לפריפריה. החלום שלי הוא השילוב של השניים.

 

אושרי טובי

גן יבנה

מנהל מחלקת תרבות ומנהל היכל התרבות

חבר איגוד משנת 2016

מועצות מקומיות (פחות מ-30,000 תושבים)

בן 38 נשוי ואבא ל3 ילדים, צמחתי בתחום התרבות דרך חברות הפקה, הפקתי אירועי יובל לערים שונות, פסטיגלים, מופעי ילדים ומוזיקה ויצוג אומנים, וב6 שנים האחרונות לקחתי לידיים את עולם התרבות ביישוב גן יבנה.

עשייה ציבורית

יצא לי להיות בעבר חלק מהובלה של מפלגה לבחירות מקומיות וארציות.

מדוע זה חשוב לי?

בתור אדם שהוא יחסית צעיר ובא מרקע של תהליכים איישים שונים, אני רואה את עולם התרבות כאחד הדברים הבולטים בחיבוריות של אנשים למקום שלהם ובעיקר בין עצמם, וכמי שהיה בצד ההפקות הגדולות רואה את הפער שיש בין תרבות ברשויות גדולות לקטנות כמשהו שצריך לבחון לעומק על ידי יצירת שיוון הזדמנויות.

 

גיורא יהלום

תל אביב - יפו

מנהל אגף התרבות

חבר איגוד משנת 2018

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

מנהל אגף התרבות בעיריית תל אביב מזה שלוש וחצי שנים. מחזאי ותסריטאי. מתכלל התוכניות העירוניות לתחום התרבות לתאגידי ועמותות התרבות הנתמכות בידי העיריה ומנהל האגף על 4 מחלקותיו ו-10 מרכזי התרבות שלנו.

עשייה ציבורית

תכלול תוכנית חדשה ומקיפה לעידוד צעירים (בגילאי 18-35) לצרוך את התרבות הממסדית של העיר (מוזיאונים, תאטראות, אופרה וכדומה) למען הבטחת עתידם הכלכלי של המוסדות ושימור רוחה של העיר כמוקד תרבות מוביל במדינה כולה.

מדוע זה חשוב לי?

קידום הטיפול בבעיות הבוערות של התרבות בארץ (על פי תפיסתי לפחות): עידוד צריכת צעירים, נוער וילדים את מוסדות התרבות וניהול שינוי התפיסה של מנהלי מוסדות התרבות ומחלקות התרבות והפיכתם לרכזי ומובילי התרבות של העיר.

 

רמי לוי

תל אביב יפו

מנהל מרכז דוהל

חבר איגוד משנת 2010

היכלים ותאגידים

עבדתי בעיריית תל אביב במחלקת מופעים 6 שנים .מזה 34 שנים ,משנת 1987מנהל את מרכז דוהל בשכונת התקוה ועד היום .דוהל הוא האולם הכי גדול של עיריית תל אביב ,בתוקף תפקידי אני אחראי על הרפרטואר הכולל מפעל מנויים להצגות תאטרון ,זמר הצגות ילדים ועוד..

עשייה ציבורית

כיליד השכונה וכמאמן ושחקן עבר בקבוצת הכדורגל של בני יהודה אני מעורה בחיים היומיומיים של השכונה מכיר את רוב התושבים באופן אישי,פעיל מאוד ,ובשנים האחרונות ריכזתי את חלוקת מצרכי המזון למשפחות נזקקות בדרום תל אביב .מארגן מופעים ומייעץ למתנס הקהילתי בית דני.

מדוע זה חשוב לי?

ישנן המון נקודות וסעיפים שזקוקים לשיפור ובעיקר להיות מורגשים,קיימים ונוכחים בתחום מול גופי הממשלה ומשרדי התרבות עם השפעה.

 

רחל צבעוני

ירושלים

ממונה (בפועל) על אמנויות הבמה

חברה באיגוד משנת 2015

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

למעלה מעשור בעירייה בתפקידי ניהול מגוונים: ניהול בי"ס לאמנות, ניהול המחלקה לתיאטרון, ניהול פסטיבל ירושלים ופסטיבל סרטי הנשים. בעלת תואר דוקטור בחקר ייצוגי ערי פיתוח בצילום הישראלי. נשואה ואמא לשלושה.

עשייה ציבורית

יזמתי ביחד עם יוצר ירושלמי את פסטיבל 360 מעלות לתיאטרון תלוי אתר, מנהלת פסטיבל ירושלים. הקמתי לאחרונה תת מחלקה לקולנוע וכן תכנית לימודי קולנוע לנשים חרדיות. חברה בפורום המלווה ללימודי תואר שני בלימודי תרבות במכללת ספיר. התנדבתי כמשפחת אמנה לגידול כלבת נחייה וכן לימדתי נשים ערביות עברית.

מדוע זה חשוב לי?

חשיבה מאתגרת ומעמיקה על מהי מדיניות תרבות כמושג מהותי, בעיקר בעידן הקורונה. עיסוק במדיניות תרבות בכל הקשור לתקציבים ממשלתיים ועירוניים, קידום שתפ בין מרכז לפריפריה, איתגור מושג התרבות המובן מאליו. בנוסף, ייצוג הולם של מנהלי התרבות והעשייה התרבותית ברשויות מול משרדי הממשלה וקרנות.

 

חלאילה מואפק

סחנין

מנהל תרבות עיריית סח'נין

חבר איגוד משנת 2010

רשויות ממגזר מיעוטים

אני מזה 20 שנה אחראי על התרבות בעיריית סח'נין. קדמתי פרוייקטים שונים בתחום התרבות ביישוב סח'נין.

עשייה ציבורית

הכנסתי תרבות הפסטיבלים היישובים וגם השכונתיים..הצגות.. הקרנת סרטים וגלריות.

מדוע זה חשוב לי?

אני מעוניין לבנות תוכנית כוללנית לצירוף חבירים לאיגוד מהחברה הערבית.

 

נעמי אדר הופמן

אשדוד

משנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות ומנהלת מוזיאוני אשדוד ומוסדות האמנות

חברה באיגוד משנת 1997

ערים גדולות (מעל 200,000 תושבים)

חיה ונושמת תרבות, אמנות, יצירה וקהילה ומאמינה בכל ליבי כי תרבות ואמנות הן הכרח ולא מותרות, הן ה"למה", והן המעצבות אותנו כפרטים וכחברה. אני מנהלת תרבות משנת 1997, במגוון תפקידי עומק ורוחב ורואה בתפקידי שליחות מהמעלה הראשונה. בעלת MA במנהיגות ציבורית ופוליטית מאונ' ת"א ו- bsc בפסיכולוגיה, לצד זאת מגוון הכשרות מקצועיות בתחומי הפיתוח האישי והארגוני. כדי לאזן אני עוסקת בצילום ופיתוח מוצרי תוכן נלווים, מגדלת כרם קטן ומכינה ממנו יין.

עשייה ציבורית

הייתי חברת הנהלת האיגוד בשנים 1997 – 2000 והשמעתי את קולי כמנהלת תרבות צעירה בעיר סמוכה למרכז, על כל המורכבות שאפיינה את התקופה. כיום אני פועלת כחלק מ'השזרה', עסק חברתי שהוקם לקדם את תרבות היין בישראל ומובילה בו את פרויקט 'יוצרת יין' לתיעוד כלל יינניות ישראל.

מדוע זה חשוב לי?

אשמח לקדם תכנית מנטורים לחניכת מנהלות ומנהלי תרבות צעירים על ידי הוותיקים שבחבורה, בנוסף, נראה לי שבשלה העת לאירוע שנתי בו יוענקו פרסי הוקרה למנהלות ומנהלי תרבות שפרצו דרך וקידמו פרויקטים לאוכלוסיות מגוונות, בדגש על חדשנות ומקצוענות ואשמח לקדם זאת, כמו גם קידום שיתופי פעולה בין רשויות. כמו כן, חשוב לי לקדם נושאים הנוגעים למערכת יחסי הגומלין בין הרשות לאמנים המקומיים הפועלים בה ולפעול לעידוד וטיפוח היצירה המקומית. ולבסוף, מאד חשוב בעיני לקדם את החשיפה התקשורתית והציבורית לפעילות האיגוד, וככל הניתן, לסייע בקידום המיתוג, הפרסום ויחסי הציבור.

 

נועה שור

שוהם

מנהלת תרבות והמרכז לאמנויות הבמה

חברה באיגוד משנת 2017

היכלים ותאגידים

אישי- נשואה+ 3 ילדים ומתגוררת בקרית אונו
מקצועי- 15 שנים של עבודה כמנהלת פרויקטים באוניברסיטה הפתוחה (ניהול תפעול-חוזים,מו"מ,רכש,שכר מרצים וכד' והפקת אירועים )
משנת 2017 מנהלת תרבות והמרכז לאמנויות הבמה בשוהם.תפקיד הכולל הפקת אירועי התרבות היישוביים (לרבות ניהול אמנותי של פסטיבל 'מוזות') , ניהול המרכז לאמנויות הבמה (511 מקומות), סל תרבות יישובי ותרבות תורנית.ניהול צוות של 6 עובדים.

עשייה ציבורית

האג'נדה של ראש המועצה היא לקיים כמה שיותר אירועים קהילתיים. אנחנו משלבים זאת באירועים ברחבי היישוב:מעבר לאירועי עצמאות ,שואה,זכרון,פסטיבל מוזות.גם פסטיבל יין ופסטיבל בירה,הצגות גינה,חגיגה בירוק-אירוע ביער שוהם לטו בשבט ועוד.בצד זה שילוב התכנים גם במרכז לאמנויות הבמה- במחירים רגילים ובסבסוד משמעותי של המועצה. מאוד קשובים לצרכי ורצונות הקהילה על כל רבדיה וגילאיה.

מדוע זה חשוב לי?

א. . התפקיד שלי ברשות משלב את התרבות עם ההיכל.דבר המאפשר סינרגיה בינהם ויכולת לייצג אינטרסים משולבים בתוך אותה רשות.
ב. מדובר על מרכז לאמנויות במה לא מהגדולים אבל עם ייחוד של בית. היכל בתוך רשות מקומית .וככזה הייתי רוצה להוביל צרכים של משכן שהפעילות בו אינה של כמה סדרות תיאטרון, סדרות הרצאות, סדרות תיאטרון ילדים וכד. אלא משכן של תרבות קהילתית אינטרקטיבית כלומר : היצע של מופעים/הצגות/הרצאות בודדים ולא תלויי סדרה. אין מקום בשוהם להציע כמה סדרות של תיאטרון למשל.
שהמקום של היכלים מהסוג הזה ישמע באותה מידה כמו אלו להם מגוון סדרות . העלאת הלגיטימציה של היכל שיש לו 'רק' סדרת תיאטרון אחת. ושההצעות של הייצוגים והתיאטראות יהיו דומות להיכלים אחרים.

 

אבי חן

אשדוד

מנהל אומנותי, המשכן לאומניות הבמה

חבר איגוד משנת 1995

היכלים ותאגידים

שימשתי כ 30 שנה כראש תחום התרבות והאירועים בעירית אשדוד ובחברה העירונית לתרבות
וכמנהל בית יד לבנים (בו אולם מופעים של 400 מקומות) משנת 1991 ( עם הפסקה של 7 שנים ) ועד היום.
מאז פתיחתו ( 2012) משמש כמפיק הראשי והמנהל האמנותי של המשכן לאמנויות הבמה והאמפיתיאטרון, באשדוד.

עשייה ציבורית

עבדתי במערכת העירונית באשדוד משנת 1974, הקמתי וניהלתי את אחד מסלי התרבות הראשונים בארץ, הפקתי אין ספור פסטיבלים , מופעים , מועדוני זמר, סדרות, אירועי קייץ, גנים קסומים ועשייה תרבותית יש מאין.

מדוע זה חשוב לי?

אמשיך לעשות ולתרום לקידום מטרות האיגוד בכל תחום שאתבקש.

 

Print Friendly, PDF & Email